Калинівська громада
Херсонська область, Бериславський район

Новини

Дата: від до Скинути

Національний тиждень безбар’єрності в Україні

Національний тиждень безбар’єрності в Україні

Вперше в Україні, з 19 травня Міністерством культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності  заплановане проведення Національного тижня безбарʼєрності. Безбар’єрність — це коли люди можуть, рухатися вільно, навчатися, працювати, подорожувати незважаючи на інвалідність, вік, стать, та інші характерні риси. Це про зручність і повагу до потреб кожного та кожної. 

11:05 14.05.2025

Набір добровольців до 12 бригади спеціального призначення «Азов»  Національної гвардії України

Набір добровольців до 12 бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України

Сьогодні Сили оборони України чинять відчайдушний спротив російському загарбнику. 12 бригада спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України  оголосила про набір добровольців через свої рекрутингові центри. Вчасне та повноцінне доукомплектування бригади мотивованими бійцями збільшить потужність нашого наступу, а відповідно – пришвидшить перемогу України.

09:57 14.05.2025

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Ментальне здоров’я — це цінний ресурс, що допомагає людині жити повноцінно, пристосовуватися до змін і відновлюватися після труднощів. У реаліях війни піклування про психічне благополуччя стало таким же важливим, як і забезпечення фізичної безпеки. Україна поступово створює систему підтримки ментального здоров’я, впроваджуючи її в різні сфери життя. Ключовим елементом цього процесу є формування нової культури турботи про себе, у якій дбати про свій внутрішній стан — звична щоденна практика. Це також про усвідомлення, що психічне здоров’я — це спільна справа та відповідальність різних сфер: охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, економіки, культури, безпеки. Актуальну інформацію про перевірені методики самодопомоги, поради фахівців, контакти гарячих ліній і сервіси психологічної підтримки — як онлайн, так і офлайн — можна знайти на цифровій платформі «Ти як?» за посиланням: https://howareu.com/.

13:53 13.05.2025

Про діяльність міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, а також категорії заяв, відкритих до подачі

Про діяльність міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, а також категорії заяв, відкритих до подачі

РішенняТимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих, внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, від 12 лютого 2025 року «Про діяльність міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, а також категорії заяв, відкритих до подачі». Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України є першою складовою міжнародного компенсаційного механізму, що покликаний забезпечити відповідальність держави-агресора за шкоду, заподіяну внаслідок війни проти України.  

12:03 12.05.2025

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства.Ми пам’ятаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ. І також ми розуміємо, що героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових конфліктів. Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму. У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.

10:53 07.05.2025

8 травня в Україні відзначають День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

8 травня в Україні відзначають День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З цієї нагоди Український інститут національної пам’яті опублікував на Ютуб-каналі  ролики із циклу «Війна і міф», які присвячені 8 і 9 травню. Саме 8 травня  в 1945 році нацистська Німеччина підписала Акт про капітуляцію перед союзниками з Антигітлерівської коаліції: США, Британією, СРСР та Францією. Друга світова війна стала одним з наймасштабніших збройних конфліктів в історії людства: загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Втрати українців у Другій світовій – 5 мільйонів цивільних та 3 мільйони військових. Нині Україна знову воює з агресором. Російська Федерація, яка поєднала ознаки нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, після років гібридної агресії, вдалася до відкритої повномасштабної війни. Наша боротьба, яка триває з 2014-го, неодмінно завершиться перемогою над рашизмом. Адже Україна на противагу Росії втілює цінності свободи, поваги до прав людини та демократії, які стали наріжними для міжнародного порядку після Другої світової війни.

14:21 06.05.2025

На Херсонщині створено «гарячу лінію» для повідомлення про захворювання тварин на ящур та блутанг.

На Херсонщині створено «гарячу лінію» для повідомлення про захворювання тварин на ящур та блутанг.

Якщо є підозра, що тварина захворіла на ящур чи блутанг, – негайно повідомте на «гарячу лінію» Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. В країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру та блутангу. Як наслідок, це високі ризики занесення хвороб на територію України. Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області створило «гарячу лінію» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг. Цілодобово та безкоштовно для громадян.

15:25 05.05.2025

Запуск масштабної кампанії по збору свідчень на онлайн-платформі «Свідок»

Запуск масштабної кампанії по збору свідчень на онлайн-платформі «Свідок»

 Онлайн-платформа «Свідок» (https://svidok.org/ ) – персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали, задля створення архіву історичної пам’яті для майбутніх поколінь, розголосу про звірства росіян за кордоном й притягнення винних у воєнних злочинах до відповідальності. Зараз на платформі вже зареєстровано майже 4500 користувачів і збережено 2500 свідчень. Фундація «АI for Good» організувала вже шість виставок на основі воєнних спогадів українців, збережених на платформі «Свідок», передала майже 250 свідчень Офісу Генпрокурора та Міжнародному кримінальному суду.

15:36 25.04.2025

Обережно, кліщі: що треба знати про хворобу Лайма

Обережно, кліщі: що треба знати про хворобу Лайма

   Із настанням теплої весняної погоди зростає ризик зараження хворобою Лайма (кліщовий бореліоз або Лайм-бореліоз) – інфекційне захворювання спричинене бореліями, що можуть потрапити у кровоносну систему людину через укуси інфікованих кліщів.  Кліщі активізуються навесні з настанням тепла. Найбільша їх активність спостерігається у квітні-червні та серпні-жовтні. Пік зараження припадає на травень-червень, проте інфікування можливе з квітня по листопад.  Симптоми хвороби Лайма:  Найхарактерніша ознака – мігруюча еритема (почервоніння навколо місця укусу, що збільшується в розмірах, гаряче на дотик, болюче, може свербіти).  Симптоми, схожі на грип: загальна слабкість, лихоманка, біль у м’язах, горлі, втома.  Можливі серйозні ускладнення: ураження серця, нервової системи, суглобів.  Особливо небезпечна хвороба під час вагітності — може призвести до втрати плоду.

14:45 25.04.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора